Trzepak.pl

Regulamin forum

Wypowiedzi muszą stosować się do zasad ogólnie przyjętej "netykiety" wynikającej z dokumentu RFC 1855, zamieszczonego pod tym adresem:
http://www.ietf.org/rfc/rfc1855.txt
Osoby wypowiadające się tu "zawodowo" proszone są o logowanie się swoim imieniem i nazwiskiem, a w stopce ich wypowiedzi wskazane jest przedstawienie danych adresowych łącznie z linkiem do strony głównej przedsiębiorstwa lub organizacji, którą reprezentują.
Umieszczanie informacji reklamowych w wypowiedzi i w stopce nie jest wskazane a moderatorzy mogą ingerować usuwając takie posty w sposób nie podlegający dyskusji.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

EPIX pisze:
Wrzuciłem ten wpis nie w celu rozpoczęcia polemiki, ale w celu wywołania refleksji w tych, którzy jeszcze nie uzależnili się od swojej najgroźniejszej konkurencji i aby tego nie robili jak nie muszą.
Może dzisiaj nie kumasz, że Orange to największy problem MiŚOT, ale zaręczam że niebawem Ci przejdzie.

Ale na refleksje już za późno bo nawet jak im z własnej kieszeni nie damy to nasze władze same sobie wezmą w podatkach i im oddadzą tak by Orange mogło sobie wybudować w ramach POPC konkurencje na terenie całego kraju. Bo tak działa UE niby nam dają kasę tylko po to byśmy zaraz oddali tą kasę z powrotem ich firmą kiedyś to się nazywała subwencja rządowa a teraz dotacje. Jak tu zachować dystans jak ISP beneficjenci POIG 8.4 z szeroko rozłożonymi nogami zapraszają Orange by włożyło swojego wacka w ich światłowody bo nabudowali bez refleksji sieci za unijną kasę a teraz nie ma na to chętnych więc trzeba to sprzedać pewnie za półdarmo patrz isphurt, inea.... Krzysiu ja cie rozumiem ale ten proces działa na tak wielu płaszczyznach, że powstrzymanie się przed bezpośrednim dotowaniem Orange i podobnych wcale nie powstrzyma strumienia gotówki do którego pośrednio także i my dokładamy. Niby KIKE z Panem Marciniakiem ma działać na rzecz ISP a tak naprawdę bez specjalnego audytu widać że załatwiają swoje interesy pod stołem ponownie patrz isphurt.pl czy lobbing w sprawie drugie konkursu POPC - a kto na to płaci kasę jak nie ISP utrzymując KIKE.

Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

kamikaze pisze:
EPIX pisze:
Wrzuciłem ten wpis nie w celu rozpoczęcia polemiki, ale w celu wywołania refleksji w tych, którzy jeszcze nie uzależnili się od swojej najgroźniejszej konkurencji i aby tego nie robili jak nie muszą.
Może dzisiaj nie kumasz, że Orange to największy problem MiŚOT, ale zaręczam że niebawem Ci przejdzie.

Ale na refleksje już za późno bo nawet jak im z własnej kieszeni nie damy to nasze władze same sobie wezmą w podatkach i im oddadzą tak by Orange mogło sobie wybudować w ramach POPC konkurencje na terenie całego kraju. Bo tak działa UE niby nam dają kasę tylko po to byśmy zaraz oddali tą kasę z powrotem ich firmą kiedyś to się nazywała subwencja rządowa a teraz dotacje. Jak tu zachować dystans jak ISP beneficjenci POIG 8.4 z szeroko rozłożonymi nogami zapraszają Orange by włożyło swojego wacka w ich światłowody bo nabudowali bez refleksji sieci za unijną kasę a teraz nie ma na to chętnych więc trzeba to sprzedać pewnie za półdarmo patrz isphurt, inea.... Krzysiu ja cie rozumiem ale ten proces działa na tak wielu płaszczyznach, że powstrzymanie się przed bezpośrednim dotowaniem Orange i podobnych wcale nie powstrzyma strumienia gotówki do którego pośrednio także i my dokładamy. Niby KIKE z Panem Marciniakiem ma działać na rzecz ISP a tak naprawdę bez specjalnego audytu widać że załatwiają swoje interesy pod stołem ponownie patrz isphurt.pl czy lobbing w sprawie drugie konkursu POPC - a kto na to płaci kasę jak nie ISP utrzymując KIKE.

Są jednak ludzie na forum którzy to rozumieją, a myślałem że już nie ma nadziei dla ISP! Pójdę o krok dalej i splatam dwie spółki UPC i ORANGE

Dziwnym zbiegiem okoliczności UPC i ORANGE podzielą miedzy sobą POPC

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Ciekawe jest to że nasi rządzący zamiast zasilać funduszami z UE polskie firmy by zbudować w końcu w naszym kraju jakiś rodzimy silny kapitał to bezrefleksyjnie wspomagają Niemiecki, Francuski....... i o ile poprzedni rząd to byli podobno namiestnicy Merkel to obecny podobno rdzennie narodowy a tak hojnie chce wspomagać Naszych sąsiadów

Odpowiedz z cytatem
Powieściopisarz
Powieściopisarz

kamikaze pisze:
Ciekawe jest to że nasi rządzący zamiast zasilać funduszami z UE polskie firmy by zbudować w końcu w naszym kraju jakiś rodzimy silny kapitał to bezrefleksyjnie wspomagają Niemiecki, Francuski....... i o ile poprzedni rząd to byli podobno namiestnicy Merkel to obecny podobno rdzennie narodowy a tak hojnie chce wspomagać Naszych sąsiadów

Jakby tak zrobili to zaraz Niemcy i Francuzi podniosą larum, że są nierówno traktowani. Rządzący musieliby mieć jaja, żeby odpowiednio skierować te środki, a w przypadku niepowodzenia zwyczajnie wyprowadzić Polskę z UE na znak protestu. Niestety nie wydaje mi się, żebyśmy się doczekali takich ludzi. Każdy kolejny rząd będzie czekał bezczynnie na rozpad jewrosojuza.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

ale panowie czego wy oczekujecie od rządzących jak wyborcy ślepo wierzą, że te dotacje to karma z nieba podobnie jak socjal.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Jakieś 2 tyg temu podłączyli. Kurde każdy pacjent ma swoje zadanie + papierologia i czas na nabranie mocy urzędowej. Dziwnym trafem po ukazaniu tej informacji na trzepaku aż się zaroiło (tzn średnio 1 majster na kilka dni, co w porównaniu z ponad rocznym okresem.... rozumiecie). No to teraz jeszcze te obiecane adresy IP, jak czyta to ktoś z pomarańczowych. Poprzedni tzn obecnie działający operator (z którym współpracuje) z numerami IP nie miał problemu. Mało tego doprowadza coraz bliżej mnie światełko i jak się wkur... to kupię małą koparkę wyjdę mu naprzeciw.

Tak czy inaczej sytuacja, nawet nie trochę, konkretnie irytuje. Terminy jak za komuny. Wcześniejsze wasze komentarze oczywiście przeczytałem.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

Obecnie jest fajnie u mnie, handlowiec odpowiada na maila nawet w 5 min, jak dłuższy temat to dzwoni, Nowa umowa ramowa w ok tydzień (z pocztą w obie strony), umowa szczegółowa w tydzień ( z pocztą w obie strony), po otrzymaniu umowy szczegółowej przez orange 2 dni i technik do mnie dzwoni, czy możemy uruchomić usługę. Wyszedł błąd w podanych danych, oddzwaniamy - już jest po pracy, ale pamiętał o co chodzi i zaraz nam ruszyło.

Jeszcze rok temu usługę uruchamialiśmy grubo ponad pół roku, bez żadnego kopania kabla itp.

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Jak dobrze działa stary dobry opie..ol i anulowanie premii gdy nie ma wyników.

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Karas pisze:
Obecnie jest fajnie u mnie, handlowiec odpowiada na maila nawet w 5 min, jak dłuższy temat to dzwoni, Nowa umowa ramowa w ok tydzień (z pocztą w obie strony), umowa szczegółowa w tydzień ( z pocztą w obie strony), po otrzymaniu umowy szczegółowej przez orange 2 dni i technik do mnie dzwoni, czy możemy uruchomić usługę. Wyszedł błąd w podanych danych, oddzwaniamy - już jest po pracy, ale pamiętał o co chodzi i zaraz nam ruszyło.

Jeszcze rok temu usługę uruchamialiśmy grubo ponad pół roku, bez żadnego kopania kabla itp.

A nam w ostatnim zapytaniu o transmisję podali czas uruchomienia usługi ...... 20 tygodni.
(tyle trwa wpięcie patchcordu do ich ODFa )

Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

Temat praktycznie zakończony. Wszystko działa, ip'ki są. Jednak trzepak ma moc :) Jak będę chciał zwiększyć łącze to zawczasu tu napiszę, co by nie czekać za długo.

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Cytuj:
wypiekami na twarzy śledzę wątki, w których Mali i Średni Operatorzy Telekomunikacyjni (MiŚOT) fascynują się kompleksowymi ofertami Orange na wszystko, od „netu symetrycznego z adresami” przez kanalizę , słupy i dzierżawy włókien, i połykają od nich jak pelikany wszystko co im się podsunie.
Jestem bowiem ciekaw, jakie będą wykazywali podniecenie i zadowolenie jak zobaczą, iż pieniądze, które w ten sposób wpychali do kieszeni francuskiej firmie zaczną przekładać się na jej inwestycje na ich własnym terenie.
Koledzy na których terenie OPL właśnie z rozmachem buduje sieć optyczną do każdego adresu nie są już tak radośni i otwarcie nastawieni do traktowania OPL jako dostawców pierwszego wyboru.
A jeszcze nie zobaczyli Vectry, UPC czy konkurencji zza płotu w BSA na tym samym włóknie, co się za pewne stanie za parę latek...

Co to się stało, że EPIX zmienił transmisję na dwóch potężnych konkurentów małych i średnich ISP ??

Cytuj:
Z przyjemnością informujemy, iż zakończyliśmy proces zamiany operatorów naszych transmisji Warszawa – Katowice.
Po rezygnacji z łącz ATM, Sitel i Exatel wdrożyliśmy produkcyjnie:
– 60Gbps realizowane przez Netia S.A. w optycznym systemie DWDM opartym na GMPLS,
– 40Gbps realizowane przez Orange Polska S.A. w optycznym systemie DWDM.
Są one prowadzone zdywersyfikowanymi trasami geograficznymi, w najbliższym czasie zadbamy również o ich pełną niezależność w zakresie ścieżek sprzętowych w naszych węzłach.

źródło: http://www.epix.net.pl z dnia 8.04.2017r.

Czyżby EPIX zmienił się w pelikana ?

bo jakoś mi to nie gra z tą wypowiedzią:
Cytuj:

To teraz Orange jest dobre czy złe ?

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

@dragonite jeśli kasa się zgadza to nie ma sentymentów, tak myślę i to moje zdanie może inni myślą inaczej. Pewnie EPIX się dogadał na lepszych warunkach i stąd ta zmiana

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec

heheh kolega czepialski takie rzeczy wygrzebywać z dwóch różnych źródeł i łączyć na publicznym forum, ale jak by nie patrzeć widać pewien brak konsekwencji w słowach i czynach Krzyśka, czekam z wypiekami na kontrę Krzyśka ;)

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

cgr pisze:
@dragonite jeśli kasa się zgadza to nie ma sentymentów, tak myślę i to moje zdanie może inni myślą inaczej. Pewnie EPIX się dogadał na lepszych warunkach i stąd ta zmiana

A czytałeś ile Sitel i Exatel miał awarii ??? Jak coś ma działać to niech działa, choć ostatnio to i OPL sie sypie w KAT.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik
Awatar użytkownika

rafal.czarny pisze:
cgr pisze:

A czytałeś ile Sitel i Exatel miał awarii ??? Jak coś ma działać to niech działa, choć ostatnio to i OPL sie sypie w KAT.

Czytam chodź nie robię statystyki, wydaje mi się że pomarańcza ma częściej awarie. Jeśli ta zmiana ma coś poprawić to dlaczego nie. :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik

dragonite pisze:
Cytuj:
wypiekami na twarzy śledzę wątki, w których Mali i Średni Operatorzy Telekomunikacyjni (MiŚOT) fascynują się kompleksowymi ofertami Orange na wszystko, od „netu symetrycznego z adresami” przez kanalizę , słupy i dzierżawy włókien, i połykają od nich jak pelikany wszystko co im się podsunie.
Jestem bowiem ciekaw, jakie będą wykazywali podniecenie i zadowolenie jak zobaczą, iż pieniądze, które w ten sposób wpychali do kieszeni francuskiej firmie zaczną przekładać się na jej inwestycje na ich własnym terenie.
Koledzy na których terenie OPL właśnie z rozmachem buduje sieć optyczną do każdego adresu nie są już tak radośni i otwarcie nastawieni do traktowania OPL jako dostawców pierwszego wyboru.
A jeszcze nie zobaczyli Vectry, UPC czy konkurencji zza płotu w BSA na tym samym włóknie, co się za pewne stanie za parę latek...

Co to się stało, że EPIX zmienił transmisję na dwóch potężnych konkurentów małych i średnich ISP ??

Cytuj:
Z przyjemnością informujemy, iż zakończyliśmy proces zamiany operatorów naszych transmisji Warszawa – Katowice.
Po rezygnacji z łącz ATM, Sitel i Exatel wdrożyliśmy produkcyjnie:
– 60Gbps realizowane przez Netia S.A. w optycznym systemie DWDM opartym na GMPLS,
– 40Gbps realizowane przez Orange Polska S.A. w optycznym systemie DWDM.
Są one prowadzone zdywersyfikowanymi trasami geograficznymi, w najbliższym czasie zadbamy również o ich pełną niezależność w zakresie ścieżek sprzętowych w naszych węzłach.

źródło: http://www.epix.net.pl z dnia 8.04.2017r.

Czyżby EPIX zmienił się w pelikana ?

bo jakoś mi to nie gra z tą wypowiedzią:
Cytuj:

To teraz Orange jest dobre czy złe ?

Masz na ispforum dyskusję i wyjaśnienia na ten temat.
https://ispforum.pl/index.php?topic=176 ... 6#msg76496

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik
Awatar użytkownika

EPIX to nie korporacja, ani prywatny folwark Zarządu czy Krzysztofa Czuszka, tylko zrzutka ISP działająca na rzecz ISP.
Zarządzamy zakupami tak, aby korzyść dla MiŚOT była największa, nie ma obecnie innych kryteriów.
Jak doskonale wiecie poprzedni wybór był realizowany głównie ideologicznie (Atman, Sitel i Exatel = polskie firmy), ale sami wiecie jak to się skończyło, właściwie nie było już którędy puszczać ruchu, bo każde z łącz miało awaryjność poniżej poziomu akceptacji naszych Userów.

Cytuję dla tych, co nie mają konta na ISPforum:

Cytuj:
Wybór był techniczny i ekonomiczny.
Zrobiliśmy konkurs ofert w którym brali udział wszyscy, którzy się zgłosili na publiczne ogłoszenie.
Netia i OPL spełnili wymagania techniczne i tylko oni w cenie zbliżonej do konkurencji dali nam lambdy z restoracją GMPLS (Netia) lub protekcją (OPL) i z wysokim SLA.
Ich trasy fizyczne również nie pokrywały się ze sobą, ani (bardzo ważne) z żadnym z naszych kluczowych dostawców tranzytów lub kontentu.
Netia była najtańsza, OPL minimalnie droższy, reszta efektywnie 2,x raza droższa bo wymagała realizacji protekcji innym operatorem.
Dzięki takiemu wyborowi mamy 2 dostawców a nie trzech i kupione 100G a nie 150.

Ale pytania prowokują we mnie chęć zrobienia następnym razem ankiety wśród finansujących EPIX, w której zapytamy których z przyszłych oferentów wyprosić za drzwi bo nam się nie podobają politycznie/patriotycznie/whatever.
Uprzednio oczywiście zapytam papugę czy jak już ogłaszamy konkurs ofert to wolno nam kogoś wykluczyć z nazwy „bo tak”.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2