Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Żółtodziób
Żółtodziób

Witam,

Moja sieć wygląda tak jak na zamieszczonym "schemacie".

Obrazek

Chciałbym aby wyglądała nieco inaczej, ale nie wszędzie mogłem poprowadzić skrętkę.
Duża część sieci nie była projektowana przez mnie i teraz muszę to jakoś ogarnąć.

Legenda:
BŁĘKITNA LINIA -
Światłowód. W korytach jest też położony kabel telefoniczny 2x10 i rozszyty w A1, A7. A8, A9.
CZERWONA LINIA - z punktu A9 został poprowadzony nowy kabel do 4 komputerów w A10.
Stare okablowanie idące z punktu A6 zostanie jako zapasowe.
POMARAŃCZOWA LINIA - Miedź 5e.

Teraz pytania.
1. Muszę w lokalizacji A2, A3, A4, A5 (tutaj może uda się zrezygnować ze switcha), A10 zakupić średniej klasy switche.
Co polecacie. Mam na oku produkty firmy HP.
2. Zostawić w A9, A8, A7, A6 switche jakie są? Czy lepiej zmienić na coś bardziej solidnego, zarządzalnego.
3. Jaki switch do serwerowni? Generalnie będą tam stały dwa serwery. Oczywiście UPS + 2 x RFS + MEDIA KONWERTER.
4. W A9, A7, A8, A1 są media konwertery + UPS.
5. W A6 mam switch HP ProCurve J9561A 24GB może przerzucic go w inne miejsce, a na niego kupić coś lepszego?

Na AP będzie tylko puszczony LAN. Najważniejszym punktami będą A9, A8, A7 do których są podłączone AP i komputery.
Bardzo ważny będzie punkt A6 który jest połączony z A7, a dalej A7 po świałowodzie do serwerowni A1.
Muszę mieć dużą niezawodność w punkcie A6, A7, A1 i dalej A9, A8. Gdy padnie mi media konwerter w A7 to prawie wszystko leży.

Co Wy byście zrobili? Proszę o pomoc.

Odpowiedz z cytatem
Młodszy czytelnik
Młodszy czytelnik

Najpierw solidna segmentacja zastanowił bym się co po sieci biega jakie usługi (Voip, monitoring, bazy-danych itd.) czasami warto przemyśleć politykę bezpieczeństwa.

Wydzielił bym siec „CORE” na przełącznikach zarządzanych i zrobił na niej ringa dla zapewnienia dostępności. ( Słabym punktem jest jeden punkt styku).

Co do sprzętu to najpierw przemyśleć co jest do osiągnięcia a potem dobierać pod konkretne miejsce instalacji.

Na A10 prosi się o pętle w sieci liczę ze kable z A6 odpowiednio zabezpieczone

Nowy temat  Odpowiedz w temacie