Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Witam!

Wraz z kumplem miałem do położenia sieć w Szkocji - sezonowo zbieramy tam maliny od kilku lat i przyszedł czas aby objąć zasięgiem nasze miejsce pracy:)

Ciężko było, gdyż musieliśmy cały sprzęt przetransportować z Polski samolotem do Szkocji... także zamiast jedzenia to wiozłem routery i anteny:P

Sieć jest troszkę mało dopracowana, gdyż nie mieliśmy potrzebnego sprzętu do instalacji... np brak dobrej wiertary:P co widać na zdjęciu gdzie zamontowana jest antena kierunkowa:P

Tutaj adres do projektu: http://maniootek.pl/?p=6

Pozdrawiam i proszę o komentarze!

Ostatnio zmieniony wt, 10 maja 2011 14:11:38 przez Gawcio90, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

lol ;]

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Witam,
nie rozumiem wielu rzeczy w tej sieci:
1. Po co dawałeś D-Linka skoro można było kolejny interfejs radiowy dopiąć do płyty Siemiensa, analogicznie sprawa do linksysa WRT54.
2. Dlaczego MT stoi po stronie u Was ?? A nie zamiast tego routera co stoi w pierwszym pomieszczeniu ?

Ja bym to zrobił tak, ten modemo router BT czy jak to się nazywa przestawił w tryb Bridge, jeżeli masz tam WRT54GL lub inne kompatybilne z tomato to wrzucić na nie Tomato i potem wysłać sygnał do tego MT na płycie Siemensa i rozesłać analogicznie, więc wywalając z sieci te śmieci D-Linka.

Pozdrawiam

Jeśli Ci pomogłem kliknij na odpowiedni przycisk :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

no ten apek na tym drzewie to jest the best :ok: Respect :zlosnik:

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Cytuj:
1. Po co dawałeś D-Linka skoro można było kolejny interfejs radiowy dopiąć do płyty Siemiensa, analogicznie sprawa do linksysa WRT54.

-po prostu brakowało mi dobrego modułu radiowego - ten co jest w MT jest bardzo lipny...a d-linka akurat ktoś zabrał ze sobą.

Cytuj:
2. Dlaczego MT stoi po stronie u Was ?? A nie zamiast tego routera co stoi w pierwszym pomieszczeniu ?

-gdyż pierwszy router stoi w domu oddalonym i nic by mi nie dało postawienie tam MT, musiałem przesłać pierwsze sygnał do camp.
Cytuj:
Ja bym to zrobił tak, ten modemo router BT czy jak to się nazywa przestawił w tryb Bridge, jeżeli masz tam WRT54GL lub inne kompatybilne z tomato to wrzucić na nie Tomato i potem wysłać sygnał do tego MT na płycie Siemensa i rozesłać analogicznie, więc wywalając z sieci te śmieci D-Linka.

-niestety nic nie mogłem zmieniać w tym BT, gdyż hasło było niestandardowe, a tutaj użytkownicy go nie posiadają.
-masz rację mógłbym wywalić dlinka i wstawić za niego linksysa, lecz wtedy musiałbym na miejsce linksysa zawiesić płytę, a nie miałem takiej możliwości, właśnie z braku kolejnej dużej puszki na płytę - samolotem nie tak łatwo, a też nie stać mnie w Polsce było na RB433 + moduły radiowe...

Dzięki za spostrzeżenia, Pozdrawiam!

Ps. szakal91 - sporo ludzi z Zamościa i okolic jest tutaj ze mną :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Witam,
to prześlij im pozdrowienia

Jeszcze tylko jedno małe spostrzeżenie: Dałeś się naciągnąć allegro na tą "antenę 12 dBi" co masz przy d-linku bo ona w życiu tyle nie ma.

W sumie co racja to racja, jak nie ma sprzętu, anten i dostępu na bieżąco do urządzeń to jest faktycznie trochę lipa. Ja pamiętam jak byłem w centrum Berilna i trzeba mi było w sklepie jakieś urządzenia i anteny kupić. To była porażka. Pamiętam chciałem Ovisa 1120 to "informatycy" stwierdzili że lepiej kupić jakiegoś d-linka bo na pewno lepszy sprzęt niż ten ovisilnk bo to musi być jakiś szajs :D tak samo dobrych anten też nie szło dostać, jedyne źródło to ich ebay ale tam trzeba było się zarejestrować i paczkę na jakimś adresie odebrać więc odpadało. Swoją drogą za sam projekt ukłony.

Opisz jeszcze jak Wam ta sieć chodzi w ogóle ? ... A i tak na uboczu dlaczego tego ostatniego d-linka schowałeś w pokoju ? Zabrakło puszek ?

Pozdrawiam

Jeśli Ci pomogłem kliknij na odpowiedni przycisk :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

Fajny projekt. Wykonanie to wiadomo, ale wg mnie potwierdza ono powiedzenie (pozytywnie), że "Polak potrafi" :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Cytuj:
Witam,
to prześlij im pozdrowienia

-spoko przekażę, że od elity trzepakowej :oczko:

Cytuj:
Jeszcze tylko jedno małe spostrzeżenie: Dałeś się naciągnąć allegro na tą "antenę 12 dBi" co masz przy d-linku bo ona w życiu tyle nie ma.

-wiesz tą antenę po prostu mieliśmy ze sobą, nie była do czegoś konkretnie przeznaczona.

Cytuj:
W sumie co racja to racja, jak nie ma sprzętu, anten i dostępu na bieżąco do urządzeń to jest faktycznie trochę lipa. Ja pamiętam jak byłem w centrum Berilna i trzeba mi było w sklepie jakieś urządzenia i anteny kupić. To była porażka. Pamiętam chciałem Ovisa 1120 to "informatycy" stwierdzili że lepiej kupić jakiegoś d-linka bo na pewno lepszy sprzęt niż ten ovisilnk bo to musi być jakiś szajs szczesliwy tak samo dobrych anten też nie szło dostać, jedyne źródło to ich ebay ale tam trzeba było się zarejestrować i paczkę na jakimś adresie odebrać więc odpadało. Swoją drogą za sam projekt ukłony.

-u nas podobne, jedyny sklep ze sprzętem to Tesco, gdzie można dostać jakieś najprostszy router... o antenach w ogóle nie ma mowy...

Cytuj:
Opisz jeszcze jak Wam ta sieć chodzi w ogóle ? ... A i tak na uboczu dlaczego tego ostatniego d-linka schowałeś w pokoju ? Zabrakło puszek ?

-ogólnie ludzie nie narzekają, problem jest tylko taki, że poza kontrolą mam gościa od którego mam Internet, jeżeli On zaczyna zapychać łącze, automatycznie my wszyscy na tym tracimy, ale na szczęście rzadko się to zdarza.
-dlink w ogóle nie był w planach, dodałem go tylko żeby odciążyć trochę ten 1 moduł radiowy i wpiąłem do niego tylko moja campe i dwie sąsiadujące. W pokoju właśnie z tego względy, że go nie uwzględniłem w planach.

Pozdrawiam i dzięki za opinie!

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista

Najbardziej mi się podoba ten Linksys oparty o klocki LEGO (?)
:-)
Gratulacje.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Hehe, coś legopodobnego :) Chciałem to jakoś usztywnić i od rodzeństwa pożyczyłem.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

No to szkoci bedą przeciw wifi :P

Super sieć! troche ambicji i człowiek ktory niemiał nic wspólnego z sieciami zaczyna uzywać MT< podziw! Topologia dosyć złożona...niema to jak dobre checi i pare rupieci z ktorych jak widac DA sie zrobić siec! POZDRAWIAM. btw. Napisz cos w ichniejszym jezyku xD

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

No nie do końca nie miałem nic wcześniej z tematem wspólnego... Od jakiegoś czasu interesuje mnie tematyka sieci, miedzy innymi siedzę tutaj żeby zarobić na Akademię Cisco... Ogólnie chciałbym ściśle powiązać temat sieci z Linuxem. Za rok w planach jest postawienie zamiast MT, serwa na Debianie, czy się uda zobaczymy:)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

A pisze:
Super sieć! troche ambicji i człowiek ktory niemiał nic wspólnego z sieciami zaczyna uzywać MT< podziw! Topologia dosyć złożona...niema to jak dobre checi i pare rupieci z ktorych jak widac DA sie zrobić siec! POZDRAWIAM

Dokładnie, koleś ma zapał do swojej zajawki i duży plus za to, oby tak dalej...

A pisze:
btw. Napisz cos w ichniejszym jezyku xD

Szkoci gulgoczą po angielsku.

Pozdrawiam, drugi "admin" tej sieci...
maniootek

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

robisz plany jak bys tam był przez conajmniej 5-6miesiecy...:P

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Ponad dwa już tutaj jestem, został jeszcze miesiąc - na CCNA i CCNP wraz z kursami starczy:P

Ps. Maniootek - redaktor artykułu oraz współwykonawca :)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Młodociany subskrybent
Młodociany subskrybent

powodzenia na CCNA, nie zapomnij zdać relacji jak Ci poszło.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent
Awatar użytkownika

Co do dorwania anten, to swego czasu jak byłem Edinburghu, jedyną anteną jaką można było kupić tam był pimpek, który dostałeś albo z karta albo gościu cię za niego zkroił tak że, za 5F wiecęj miałbyś juz z kartą, po tygodniowych poszukiwaniach, udało mi siędorwać jakąś smieszną pokojową antenkę na Haymarkecie, na ebayu były różne yagi, ale sprzedawali je Polacy <lol2>, w sklepach nie wiedzieli o czym mówię (i to nie bynajmniej z powodu ze nie znam angielskiego), ale nie ma co się dziwić, nikt tam się nie bawi w wifi gdzie za pare funtów, masz >10mbit ADSLa, za to duzo jest domowych sieci do których można było się podpiąć ;)

Pozdro i szacun za pomysłowość, (też wiozłem kompa i apeka w torbie zamiast żarcia ;) )

Pomagam w sieciach za symboliczną opłatą wystawiam FV;)

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Trickster - jeszcze nie w tym roku, teraz matura i samodzielne drążenie tematu, ważne żeby w przyszłości było za co :)

Cytuj:
duzo jest domowych sieci do których można było się podpiąć ;)

- no właśnie, dużo było... działa tu firma nazywająca się BT HOME, jeszcze w tamtym roku nie było problemu, wszystkie ich sieci domowe były szyfrowane WEP'em, także było spoko, teraz natomiast szyfrują wszystko WPA, więc zostało samemu kombinować.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Tak sobie teraz myśle, że przecież źle ustawiliśmy polaryzacje w połączeniu:
komin <> drzewo
dlatego musieliśmy tak kombinować z routerem na drzewie (ustawiliśmy go tak krzywo)

Nie dość że jest ona pozioma (zaznaczone czerwoną kreską) to jeszcze krzywo :P

Obrazek

Dobre mam spostrzeżenia ? (bo nie jestem pewny i mogę się mylić)

Ostatnio zmieniony pn, 09 maja 2011 18:15:47 przez maniootek, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Awatar użytkownika

niezawsze ale zazwyczaj antenki są produkowane tak że jak kabelek wychodzi dołem to jest poziom jak bokiem z anteny to pion. ustawiłeś tzw. skośną a ona nic nie daje oprócz problemów ;)
pozdrawiam.

Tytuł:
Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

no i w taki sam sposób rozumuje :)
dziękuje za potwierdzenie :P następnym razem weźmiemy to pod uwagę.

dodano:
trzymając się tematu, przecież też źle ustawiliśmy polaryzacje na antenie panelowej (jest pozioma a przecież powinna być pionowa)

Obrazek

Odpowiedz z cytatem
Obserwator
Obserwator

Witam,
Dla zainteresowanych tutaj opis jak sieć została zmodernizowana.

Tytuł: Re:
Odpowiedz z cytatem
Leniwy eseista
Leniwy eseista
Awatar użytkownika

Luc3k pisze:
Najbardziej mi się podoba ten Linksys oparty o klocki LEGO (?)
:-)
Gratulacje.

ano, git to wygląda :zlosnik: fajna sieć, widać że to polskie rozwiązania, zróbcie sobie patent na to ;)
gratulacje :ok:

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy szaleniec
trzepakowy szaleniec
Awatar użytkownika

Jest fporzo i fajosko - nie mysleliscie zeby z tego biznes robic ? :aqq:

Odpowiedz z cytatem
Subskrybent
Subskrybent

ten panel 14 dosylal neta na laptopy userow ?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę 1 2 Następna