Trzepak.pl

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
   Tytuł: Re: Nowa sieć
Odpowiedz z cytatem
Wyciszony literat
Wyciszony literat
Awatar użytkownika

jeszcze nie :)

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Trudno powiedzieć czy się kończy czy nie, ja mam troche mniej roboty, ale miesięcznie kliku klientów bez żadnej reklamy wpadnie, a to ktoś poleci, a to ktoś z konkurencji przejdzie. Do tej pory miałem tyle pracy, że nie reklamowałem się nigdzie ,bo bym nie wydolił.

W 1,5 roku z 40userów zrobiło się niecałe 400, więc potencjał jest.
U mnie w mieście działa tylko jedna inna radiówka, na obrzeżach miasta działają trzy inne + multimedia.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

Podepnę się do tematu. Myślę że czasy sieci radiowych jeszcze się nie skończyły. Przekroczyłem już setkę userów i dopiero zaczynam czuć że coś z tego jest. Oczywiście nadal inwestycje i wejścia na nowy teren. W rejonie działa dwie firmy konkurencyjne, ale z jakością ich usług jest różnie, toteż coraz częściej zdarza mi się przepinanie. Reklamy jeszcze nie robiłem, jestem w trakcie, ale myślę że jak zrobię będzie jeszcze więcej roboty.

Na koniec ciekawostka. Jestem sobie u klienta i rozmawiamy. W pewnym momencie stwierdza "wie Pan, nie byłem przekonany do internetu radiowego, ale teraz jestem i mogę powiedzieć, że to też dobrze działa".

Czyli koniec radiówek nie jest taki bliski :)

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

maverick96 pisze:
[...]Przekroczyłem już setkę userów i dopiero zaczynam czuć że coś z tego jest. Oczywiście nadal inwestycje i wejścia na nowy teren. W rejonie działa dwie firmy konkurencyjne, ale z jakością ich usług jest różnie, toteż coraz częściej zdarza mi się przepinanie. Reklamy jeszcze nie robiłem, jestem w trakcie, ale myślę że jak zrobię będzie jeszcze więcej roboty.

To ciekawe. W 2009 też już pisałeś o ~100 klientach ;-)

http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?f=1 ... 03&start=0

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

rw pisze:
maverick96 pisze:
[...]Przekroczyłem już setkę userów i dopiero zaczynam czuć że coś z tego jest. Oczywiście nadal inwestycje i wejścia na nowy teren. W rejonie działa dwie firmy konkurencyjne, ale z jakością ich usług jest różnie, toteż coraz częściej zdarza mi się przepinanie. Reklamy jeszcze nie robiłem, jestem w trakcie, ale myślę że jak zrobię będzie jeszcze więcej roboty.

To ciekawe. W 2009 też już pisałeś o ~100 klientach ;-)

http://www.trzepak.pl/viewtopic.php?f=1 ... 03&start=0

W 2009 wysyłałem post a w ostatnich dniach go modyfikowałem i dlatego ta ilość się zmieniła :)

Odpowiedz z cytatem
Obsesyjny prozaik
Obsesyjny prozaik
Awatar użytkownika

Dzisiejsza radiówka w n-ce to zupełnie inna bajka niż pierwsze sieci wifi w standardzie "b".
Dobry szkielet na radioliniach + klienci podłączani na częstotliwości 5 Ghz MIMO 2x2 oraz łącza główne o dużej przepustowości pozwalają na konkurowanie z niemal wszystkimi usługami działającymi w oparciu o ADSL/ADSL 2+.

Odpowiedz z cytatem
Czytelnik
Czytelnik

MimperNet pisze:
Dzisiejsza radiówka w n-ce to zupełnie inna bajka niż pierwsze sieci wifi w standardzie "b".
Dobry szkielet na radioliniach + klienci podłączani na częstotliwości 5 Ghz MIMO 2x2 oraz łącza główne o dużej przepustowości pozwalają na konkurowanie z niemal wszystkimi usługami działającymi w oparciu o ADSL/ADSL 2+.

Nieco gorzej mają Ci koledzy co muszą z VDSL`em konkurować. Może MIMO 4x4 coś tu zmieni ;-)

Odpowiedz z cytatem
trzepakowy master
trzepakowy master

MimperNet pisze:

To takie pół prawdy.
W czasach gdy rządził standard 'b' konkurowało się co najwyżej z sdi.
A że o sdi mało kto mógł pomarzyć, to jak ktoś miał skąś kawałek neta, to praktycznie nie miał konkurencji. Dzisiaj konkurencyjnych isp masz kilka/naście , do tego kablówki, neostrada rozdająca gadżety za cyrograf, komórki i gdzieniegdzie darmowe hotspoty, także wydaje mi się że tłuste lata dla isp to były jak ktoś miał działalność 10 lat temu, aczkolwiek obecnie powodów do narzekań jeszcze ni ma...

Odpowiedz z cytatem
Starszy czytelnik
Starszy czytelnik

Przyłącze się do tematu

Moim zdaniem interesu już nie ma co kiedyś, dzięki firmom które psują rynek oferując 1Mbps za 15zł brutto, gdzie w regionie ceny się unormowały na poziomie ok 40zł/1Mbps.
Ręce opadają ... A może by tak 1Mbps za 5 zł???! Dlaczego nie? A może dopłacajmy jeszcze do tego żeby tylko przejąć klientów!? Chora konkurencja.
Może będzie czytał ktoś z sieci którą mam na myśli!
Czasem myśle aby sprzedać tą sieć w piz...u i mieć święty spokój... :sciana:

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Rynek jak każdy inny, rozwija się, a co za tym idzie, musisz pogodzić się z faktem, iż z czasem będziesz musiał serwować więcej za tą samą cenę, inaczej sam zostaniesz zjedzony.

Odpowiedz z cytatem
Fanatyczny prenumerator
Fanatyczny prenumerator

Ja w sieci, w której pracuje, w okresie pół roku, w 3/4 pakietów zwiększyłem dwukrotnie transfery, nie bez znaczenia był fakt nowej opcji z netii. Bądź co bądź, trzeba mega inwestować, inaczej powolna "śmierć".

Nowy temat  Odpowiedz w temacie
Przejdź na stronę Poprzednia 1 2